„KUP BRANITELJA VUKOVARA - 2017“

DANI SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA 1991.

Vukovar, 24. i 25.11.2017.

AUSTRIA OPEN 2017.  -  BORBE

Povodom stradavanja grada Vukovara u domovinskom ratu, Zagrebački taekwondo savez organizirao je posjet sportaša zagrebačkih klubova Vukovaru. Značajnosti ovog događaja istaknuo je i Hrvatski taekwondo savez nastupom kadetske reprezentacije koja je prošli mjesec nastupila na Europskom prvenstvu u Budimpešti.

Okupljanje je započelo ispred Doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Topli doček pripremili su predstavnici branitelja Vukovara, koji su prisutne upoznali s proživljenim strahotama rata. Druženje je proteklo obilaskom hrvatskih stratišta a završilo na memorijalnom groblju na Ovčari.

U sklopu obilježavanja na dane sjećanja održano je i prigodno natjecanje na kojem je dominirala hrvatska reprezentacija koju su činili i zagrebački sportaši: Vito Krpan, Borna Herceg(Osvit), Matej Nikolić, Ema Galić(Metalac)Neven Sente(Susedgrad-sokol), i Tia Slovenc, (Ion).